אין עוגה קלאסית וטעימה יותר מעוגת גבינה.

היא העוגה האהובה ביותר כקינוח בסוף ארוחה, עבור חגים מיוחדים, לשבתות, לאירועים שונים, לימי הולדת ועוד. ניתן למצוא כיום מגוון רחב של עוגות גבינה כיום, כאשר כל מתכון מציע סוג אחר של עוגה, אולם, עוגת הגבינה הקלאסית ביותר היא כמובן עוגת גבינה ופירורים. מדובר בעוגה טעימה ומרשימה, אשר כל אחד יכול להכין בבית. אז אם גם אתם רוצים להכין עוגת גבינה מרשימה לכל מטרה, מובא בפניכם המתכון הטוב ביותר להכנת עוגת גבינה פירורים קלאסית, עשירה וטעימה מאוד.

עוגת פטל
עוגת גבינה פטל

מרכיבים לעוגת גבינה

המרכיבים הבאים הם עבור עוגת גבינה בגודל של תבנית בקוטר של 26 ס"מ. אין להשתמש בתבנית קטנה יותר או גדולה יותר:

מרכיבים עבור התחתית של העוגה ועבור הפירורים של העוגה:

אחד וחצי כוסות של קמח תופח

שליש כוס סוכר

150 גרם של חמאה קרה- את החמאה יש לחתוך מראש לקוביות

3 חלמונים של ביצה

מרכיבים עבור מלית הגבינה של העוגה:

2 מכלים של שמנת מתוקה או מיכל אחד של 500 מ"ל שמנת מתוקה

שלושת רבעי כוס סוכר

חצי חבילה של אינסטנט פודינג וניל

500 גרם גבינה לבנה- ניתן לבחור או בגבינה לבנה 5 אחוז או בגבינה לבנה של 9 אחוז

250 גרם של גבינת שמנת 30 אחוזי שומן. עדיף מאוד לבחור דווקא בגבינת נפוליאון

קישוט עוגת גבינה
עוגת גניבה מקושטת

אופן ההכנה של העוגה

  1. בשלב הראשון מתחילים להכין את התחתית של העוגה ואת הפירורים שיש לפזר מעל לעוגה. ראשית כל, מחממים את התנור ל180 מעלות. לאחר שמחממים את התנור, מכניסים למעבד מזון אשר מכיל להב העשוי מתכת את המרכיבים הבאים: קמח תופח, סוכר וחמאה. נותנים למעבד המזון לעבד את המרכיבים הללו עד שמתקבלת תערובת פירורים. לאחר שמתקבלת תערובת מעין זו, מוסיפים את החלמונים וממשיכים לעבד את הבצק עד שמתקבלים פירורים לחים של בצק, אשר ניתן לעבוד איתם.
  2. את פירורי הבצק המתקבלים, מחלקים לשתי שליש ושליש. כאשר שתי שליש מהבצק מהדקים אל התבנית העגולה אשר רופדה מראש בנייר אפייה. את יתר הבצק, יש להדק בעובדי של חצי ס"מ על תבנית אשר גם היא רופדה מראש בנייר אפיה. לאחר מלאכת חלוקת הבצק וריפוד הבצק, הגיע הזמן לאפות אותו. מכניסים את שתי התבניות לתנור שחומם על 180 מעלות עד שהוא מזהיב. כאשר הבצק מזהיב מוציאים אותו ומצננים אותו. את התבנית שהכילה שליש אחד מהבצק, יש לפורר לפירורים קטנים ולשמור אותם לשימוש בהמשך. חשוב מאוד לשמור את הפירורים אשר פוררתם בכלי אטום, על מנת שהם ישמרו על הטריות שלהם
  3. בשלב הבא מכינים את מלית הגבינה של העוגה: מכניסים למיקסר שמנת מתוקה, סוכר ופודינג ומתחילים להקציף אותם יחד. לאחר שמתקבלת קצפת יציבה מכלל המרכיבים הללו, מכניסים את הגבינות לתערובת אשר נוצרה ומתחילים לקפל אותן לתוך התערובת בעדינות.
  4. בשלב האחרון, יש להניח יריעה של שקף בהיקף הפנימי של התבנית, על מנת שיהיה קל יותר לחלץ את העוגה בעת הצורך. לאחר שמניחים את השקף, יוצקים לתוך התבנית אשר מכילה את הבצק האפוי מראש את מלית הגבינה אשר הכנתם. לאחר שכל תכולת המלית מצויה בתבנית, יש להחליק אותה באמצעות כלי הרלוונטי לצורך זה. לאחר מכן, יש לפזר את הפירורים שהכנתם מראש לצורך פיזור מעל העוגה. לאחר שסיימתם לפזר את הפירורים באופן שווה מעל העוגה, יש לאחסן את העוגה בכלי אטום ולהכניס אותה למקרר למשך הלילה. אין להוציא את העוגה לפני מכיוון שזהו הזמן שנדרש לה במקרר בכדי להתייצב. כדאי להקפיא את העוגה חצי שעה לפני שמגישים אותה, על מנת שהיא תהיה קרה יותר. בכדי לחתוך חתיכות מהעוגה בצורה קלה בעת ההגשה, יש צורך לטבול את סכים החיתוך במים רותחים בטרם מתחילים לחתוך אתה את העוגה.

Leave a Comment