עדיין רוכשים את הלחם במאפייה או בסופר? יותר ויותר אנשים מעדיפים לאפות אותו בעצמם – ועם אופה לחם בסביבה, לא צריך אפילו להפעיל תנור. כך תתרגלו גם אתם לניחוחות חדשים במטבח

רובנו מתחלקים לשתי קבוצות – אלה שנהנים להכיר מתכונים ודרכים חדשות ומורכבות להכין מגוון מנות, ואלה שדבקים בעיקר במתכונים המוכרים וחוששים לצאת למסע אל הלא נודע. אם גם אתם מעדיפים להתמקד רק בנקודות החוזקה שלכם במטבח, סביר להניח שעולם האפייה הוא מקום שאתם מעדיפים להתרחק ממנו. הרי למי יש זמן ללוש, להתפיח ולהמתין זמן רב לכיכר לחם שאפשר לרכוש במאפייה?

למרבה המזל, בין שפע מכשירי החשמל שמותאמים למטבח, ישנם גם כמה שהופכים את מלאכת האפייה לפשוטה בהרבה. אחד מהם הוא אופה לחם, ואם עדיין לא יצא לכם להכיר אותו מקרוב – עכשיו זו ההזדמנות.

לחם
אופה לחם ביתי ללחם מושלם

אופים ונהנים

היתרון העיקרי של אופה לחם הוא בעובדה שממש אין צורך בידע מקדים על עולם האפייה כדי לצאת לדרך, מכיוון שהוא עושה הכול במקומכם. כל שעליכם לעשות הוא להוסיף את הרכיבים הנחוצים אל התבנית, ולתת לו לעשות את היתר. בלי להתאמץ, לחכות, להתעסק עם הבצק, ללכלך כלים רבים ולבזבז זמן יקר. מה שמהנה במיוחד עם מכשיר שכזה הוא העובדה שתוכלו להכניס את כל המרכיבים אל האופה בשעה שנוחה לכם, ולתזמן את האפייה בקלות למתי שרק תרצו. או במילים אחרות, להתעורר לריח של לחם טרי שרק מחכה להפוך לחלק מארוחת הבוקר שלכם.

חשוב לציין שלמרות מה שניתן להבין משמו, ניתן להיעזר בפונקציות שלו כדי לקצר גם את זמן ההכנה של מאפים אחרים. כך למשל אם תרצו לגוון ולהכין בעצמכם חלה לשבת או פיצה טעימה, תוכלו להיעזר באופה הלחם כדי להכין את הבצק ולהמשיך משם בעצמכם. האופים המשוכללים יכולים לעזור לכם להכין גם ריבה, יוגורט ועוגה, כל מה שנחוץ לארוחה מלאה, בריאה וביתית. 

איך בוחרים אופה לחם שמתאים לי?

כמו בכל מוצר בקטגוריית מוצרי החשמל, אם תחפשו אופה לחם תמצאו מבחר אפשרויות בטווחי מחירים רחבים. האופים הבסיסיים יהיו זולים יותר, והיקרים יותר כוללים תוכניות שונות, מאפשרים להכין לחמים בגדלים שונים או אפילו ריבות, יש בהם תא להכנסת תוספות לבצק וכדומה. כך שכדאי לעיין לעומק בפונקציות השונות כדי ללמוד מהן האפשרויות בכל מכונה ולהבין מה הצרכים שלכם מאופה הלחם שאתם רוצים לקנות. 

עבור משפחה שחובבת לחמים ומתכוונת להשתמש במכשיר בתדירות גבוהה, מדובר לא רק בחוויה משדרגת אלא גם בכזו שיכולה לעזור לכם לחסוך כסף לאורך זמן. מי שזקוק למשל ללחם ללא גלוטן, צריך לבחור היטב את אופה הלחם שלו מכיוון שחלק מהאופים לא מצליחים לעבוד ביעילות עם קמח שאינו מחיטה. אז מה אתם הולכים לאפות בקרוב?


Leave a Comment