את העובדה שאין חגיגה בלי עוגה כולנו מכירים, רק חבל שהשיר האהוב לא ציין גם איזו עוגה כדאי להכין. אם הילדים שלכם צפויים לחגוג יום הולדת ואתם רוצים להפתיע אותם, זו הכתבה בשבילכם

אם בעבר עוגת שוקולד הייתה העוגה השולטת שכיכבה ברוב ימי ההולדת של הדור הצעיר, נראה שבשנים האחרונות אין גבול להפתעות שאפשר לגלות על שולחן האירוע. זה קרה לא מעט בזכות השילוב בין עולם הקונדיטוריה שהתפתח משמעותית לבין עולם הרשתות החברתיות, שהפנה את הזרקור כלפי עוגות יום ההולדת הפוטוגניות. התוצאה היא שעוגות השוקולד שכולנו מכירים פינו את מקומן לטובת עוגות מתוחכמות יותר, שמככבות לא רק באירועים עצמם אלא גם בשלל תמונות מעוררות תיאבון שמפוזרות ברחבי הרשת.  

אם הילדים שלכם חוגגים בקרוב יום הולדת ואתם רוצים לשמח ולהפתיע אותם, ייתכן שכבר חיפשתם מתכונים לילדים שמעוררים לא רק את חוש הטעם אלא גם את חוש הראייה. אלה כמה מבין הטרנדים האחרונים בעולם הטעים הזה שאסור לפספס:

עוגת מספרים

העוגה הזו כבשה אינספור חגיגות בתקופה האחרונה, עם השילוב המנצח של בצק פריך, קרם, נשיקות מרנג, שוקולדים, סוכריות גומי וכל תוספת טעימה אחרת שתרצו להוסיף למעלה. היא נפלאה גם לילדים וגם למבוגרים, מתחסלת ברגע וכמובן גם מייתרת את הצורך לשאול "אז כמה חוגגים?" 

עוגת מספרים
עוגת מספרים

עוגות זיגוג

הרעיון שעומד מאחורי הזיגוג הוא יצירת אפקט שדומה למראה, על ידי קווים צבעוניים שנעשים בצורת זיגזג מרהיבה. בחלק מהמקרים הן נקראות גם "עוגות צבעי מים", בשל הדמיון לקנבס לבן שנצבע במשיכות של מכחול. 

עוגת נטיפי שוקולד
עוגת זיגוג

עוגת בצק סוכר

אם יצא לכם לראות עוגה עם דמויות שונות שמפוסלות עליה, החל מיצירות קטנות ועד לדברים מעוררי השתאות, כנראה שמדובר בעוגת בצק סוכר. הבצק הזה הוא גמיש, נוח לעבודה וטעים, ולכן אפשר לרדד, לשחק ולעצב באמצעותו עוגות לכדי יצירת אמנות אמיתית. מתחת לציפוי הטעים תמצאו בדרך כלל עוגה בחושה, כזו שתצליח להתמודד עם המשקל של בצק סוכר. 

עוגות נטיפי שוקולד

ילדים שלא רוצים להיפרד משוקולד (ובינינו, ימי הולדת הם ההזדמנות המושלמת עבור עוגת שוקולד), יתאהבו בעוגה הזו. מדובר בעוגה צבעונית שמטפטפים עליה שוקולד מלמעלה, ולאחר שהוא נקרש הטפטוף עדיין נותר ויוצר מראה של נטיפים מעוררי תאבון. 

עוגת בצק סוכר
עוגת בצק סוכר

שחור הוא הצבעוני החדש

העוגה החמישית לא מיועדת לכל אחד, אבל בתקופה האחרונה אין ספק ששחור נכנס לעולם הקינוחים יותר מאי פעם. אחרי שראינו גלידות שחורות, עכשיו גם עוגות יום הולדת נצבעות בצבע הדומיננטי הזה. את העוגה השחורה ניתן לכסות בסוכריות צבעוניות או בקישוטים אחרים, ועבור בני נוער שמעודכנים בכל מה שקורה בעולם האוכל, אין ספק שמדובר בעוגה שהם ישמחו לתעד ולפרסם בפלטפורמות החברתיות. 

Leave a Comment