רוצים להכין קינוח שיעורר קריאות התפעלות, אבל מתקשים "לטבען" את הקינוחים החלביים שאתם כל כך אוהבים? הדרך אל קינוחים טבעוניים מנצחים מתחילה בטיפים הבאים

המודעות הגוברת לטבעונות לצד התחשבות במגבלות תזונתיות ורגישות ללקטוז, גורמות לבשלנים רבים לחשוב פעמיים לפני שהם ניגשים להכנת הקינוח. מצד אחד חשוב לנו להרשים את בני המשפחה והחברים, ומצד שני קשה לנו לוותר על הטעם והאפקט שיוצר הקינוח החלבי. 

מכיוון שאפייה מצריכה דיוק יותר מכל דבר אחר, אנחנו עלולים לגלות שגם אחרי שהתאמצנו, ניסינו וערכנו ניסויים שונים, התוצאה פשוט לא עונה על הציפיות. אם גם אתם מחפשים דרך להמיר את הקינוחים האהובים עליכם ולאפות קינוחים טבעוניים מרשימים – הגעתם למקום הנכון. מצאנו פתרונות מעולים לכל הרכיבים החלביים, ואפילו לביצים שנתפסות כרכיב חובה במתכונים טבעוניים פרווה. 

הביצה שהתחפשה

ביצים מחברות בין כל רכיבי הקינוחים, אבל יש לא מעט חלופות שעושות את העבודה באותה היעילות. אם אתם מחפשים פתרון שיוסיף טעם לבלילה של קינוחים טבעוניים, בייחוד אם מדובר בעוגות, בחרו במחית בננות או תפוחי עץ. ביצה אחת שווה לכ-50 גרמים של מחית, ומומלץ להוסיף אליהם 2 גרמים סודה לשתייה או אבקת אפייה. 

ביצים וקמח
משדרג את הטעם

שמנת מתוקה  או יוגרט

אם אתם מתכננים להקציף את השמנת, השתמשו בקרם קוקוס קר, ללא הנוזלים. אם הקצפה לא נמצאת בתוכניות שלכם, תוכלו להשתמש בכל תכולת הקרם. אין צורך לבצע שינויים בכמויות, אלא להתייחס לשמנת ולקרם ביחס של אחד לאחד. גם במקרה של יוגורט אנחנו נשארים במשפחת הקוקוס, אבל בשל המרקם שלו מחליפים אותו בחלב קוקוס.

חמאה

חמאה היא נקודת התורפה במספר קינוחים טבעוניים, והסיבה לכך קשורה במרקם שלהם. רבים משתמשים בשמן צמחי כתחליף לחמאה מומסת, והוא אכן מספק את הפתרון במקרה של עוגה בחושה למשל. עם זאת, חשוב להימנע מהמרה של אחד לאחד, לטובת אחד לשלושה רבעים (לטובת החמאה). פתרון נוסף עבור קינוחים טבעוניים הוא שמן הקוקוס, אבל כדי לקבל קינוח מוצלח צריך לעקוב אחר דרישות המתכון מהחמאה. החמאה צריכה להיות קרה? הכניסו את שמן הקוקוס למקרר והוציאו אותו כשהוא קר. החמאה מומסת? המיסו את השמן במיקרוגל. גם כאן, היחס צריך להיות אחד לשלושה רבעים. 

חמאה ביצים וסוכר
כי בלי חמאה אין קינוח

חלב

במקרה של חלב, כבר לא צריך אפילו לחשוב פעמיים. תחליפי החלב הרבים יכולים לשרת אתכם בצורה מעולה, באותו יחס, ואפילו בלי שינוי בטעם. תוכלו לבחור בחלב סויה, חלב אגוזי לוז, חלב שקדים או כל תחליף אחר שתעדיפו. 

קנקן חלב
תחליף חלב באותו טעם

גבינות

גם כשמדברים על גבינות, אפשרויות הבחירה והחלופות הן רבות ומגוונות. העולם של קינוחים טבעוניים עבר מהפך משמעותי עם כניסתם של תחליפי הגבינות, מגבינת הטופו המוכרת ועד לגבינת השקדים. טעמו כמה מהאפשרויות כדי לבחור את המועדפת עליכן.

Leave a Comment