הצלחה עם מתכוני בשר, בדגש על סטייק, עשויה להיראות לחלקנו כמו משימה כמעט בלתי אפשרית. ועם זאת, עם כמה טיפים פשוטים יחסית תוכלו להגיע לתוצאות מעוררות תאבון. שנתחיל?

סטייק הוא אחת מהמנות שבשלנים רבים לא מוותרים עליה, אבל מעדיפים עדיין להזמין במסעדה מאשר להכין בעצמם בבית. הסיבה לכך היא האתגר שבהכנת סטייק במחבת, הקושי בשליטה בתהליך והתחושה הכללית שאין סיכוי שנגיע למנה איכותית כמו בחוץ. אפילו אם אנחנו שולטים בשלל מתכוני בשר נוספים.

אז נכון שלהבדיל ממתכונים אחרים סטייק דורש קצת יותר תשומת לב, ומצד שני – עם כמה עצות וטיפים מנצחים, אין לנו ספק שתוכלו לגרום לכולם ללקק את האצבעות מסביב לשולחן. אלה הטיפים שתמיד עוזרים לנו במטבח, וכנראה יעשו גם לכם קצת יותר סדר: 

מתכונים
מתכון לסטייק עסיסי שכדי לכם להכיר

1. בחרו היטב את חלקי הבשר שתשמשו בהם

כדי לטגן סטייק במחבת בהצלחה, צריך לבחור היטב את הנתח. בחרו בנתחים הרכים ביותר, כמו סינטה או פילה, והתייעצו עם הקצב אם אתם לא בטוחים.

2. תנו לבשר מספיק זמן להגיע לטמפרטורת החדר

החלטתם להכין סטייק? תנו לו לכל הפחות 20 דקות מחוץ למקרר לפני שאתם מתחילים את הבישול. סטייק קר מדי יגרום למחבת לבזבז חום על הבאתו לטמפרטורת הבישול האופטימלית, וכתוצאה מכך יפגע בהשחמה של חלקו החיצוני. 

3. היפטרו מרטיבות עודפת

דאגו לעטוף את הנתח במגבת נייר, כדי לספוג עודפי לחות ורטיבות. נתח לח מדי לא ישחים בצורה אחידה.

4. אפשרו למחבת להתחמם

מניחים סטייק על מחבת שלא התחממה עדיין? אתם מונעים את מכת החום הנחוצה כדי שהסטייק יקבל את המרקם המתאים. אל תמהרו, והמתינו מספר דקות מרגע הפעלת התנור ועד להנחת הסטייק.

5. שמנו את הסטייק עצמו ולא את המחבת! 

מכינים סטייק במחבת? להבדיל ממנות אחרות, אתם ממש לא צריכים למזוג שמן ישירות לתוך המחבת לפני שאתם מתחילים. כדי להבטיח מרקם עסיסי ומושלם ולהימנע מהידבקויות אל המחבת, שמנו את הסטייק עצמו לפני שהוא נכנס לבישול. הניחו אותו על צלחת, עסו היטב מכל הכיוונים, חממו את המחבת ולאחר מכן הניחו בתוכה את הבשר. 

6. אל תשכחו את המלח

ולא, אנחנו לא מדברים על הרגע שלפני הביס הראשון. רגע לפני שהסטייק שלכם נכנס אל המחבת, פזרו עליו מלח משני הצדדים. השלב הזה מחזק את הטעמים של הסטייק ועוזר לו ליהנות ממרקם מושלם

7. השקיעו במידה זהה בשני הצדדים

כולנו יודעים שכל ביקור במחבת מחייב טיגון משני הכיוונים, אבל במקרה של מתכוני בשר – בדגש על סטייק במחבת, רבים מניחים שמספיק בישול מצד אחד. זכרו להפוך את הסטייק שלכם לאורך התהליך, ולהשקיע פרק זמן שווה בכל צד. רק כך תבטיחו סטייק עסיסי באמת.

סטייק
איך להכין סטייק רך ועסיסי?

Leave a Comment