אפייה ובישול מעולם לא היו מספקים כל כך! דפי אורז הפכו ללהיט הבא במטבחים רבים, ואחרי שתכירו אותם מקרוב לא תבינו איך לא ניסיתם עד היום

זה אולי יישמע נחרץ, אבל אין לנו ספק שאחרי שתנסו דפי אורז בפעם הראשונה תתאהבו בהם. הם מתאימים להכנת מתכונים חלביים, מתכוני בשר ופרווה, הולכים טוב עם מתוק וגם עם מלוח, מוכנים לשימוש מתי שאתם מוכנים, והופכים את המשפט "אל תסתכלו בקנקן אלא במה שיש בו" לנכון מתמיד. 

העובדה שדפי האורז הם שקופים, מעניקה למלית את הכבוד הראוי לה. והתוצאה? ספרינג רולס יפים מתמיד שקשה לעמוד בפניהם, מנות דג מושלמות וגם קינוחים מעוררי תיאבון. בנוסף, דפי אורז מושלמים עבור אפייה, ובמקביל גם בריאים יותר מהתחליפים שלהם. כך שאם חלמתם על אפייה של בורקסים אבל חששתם מההשלכות – אתם יכולים לגשת לתנור ללא פחד.

דפי אורז
דפי אורז – להיט הבא בעולם המטבח

איך מכינים אותם?

תהליך ההכנה של דפי אורז לצורך שילוב במתכונים, קליל ומהיר. פשוט משרים במים חמימים, ממתינים להתרככות שלהם, ואז אפשר להתחיל להשתמש בהם ללא שום בעיה. 

למי זה עוד מתאים?

רגישים לגלוטן, מי שמחפשים פתרון טוב למנה כשרה לפסח, ומי שאוהבים דגים, מחיות וירקות. כל מה שצריך לאגד, לצרור יחד, לאדות, לטגן (וכמו שכבר אמרנו – מה שנחוצה לו אפייה), יהיה מושלם כאן. 

ומה הם יכולים להחליף?

הסיבה שהפכה דפי אורז ללהיט גדול כל כך, לא קשורה רק ליכולת שלהם להשתלב בשלל מתכונים חלביים אלא בעיקר לחלופה הנוחה שהם מהווים ללחם. לא רק שתוכלו לצרוך פחות לחם, אלא גם תוכלו להעלות את כמות הירקות שאתם צורכים, אם תמלאו את דפי האורז במילוי בריא. שווה, לא?

דפי אורז
איך מכינים דפי אורז?

Leave a Comment